1. Przeskocz do zawartości

UWAGA: Używasz przestarzałej przeglądarki.

Nowoczesne przeglądarki są wygodniejsze, szybsze i bezpieczniejsze dla twojego komputera.

Zaktualizuj swoją przeglądarkę »

Nowoczesne przeglądarki

Lech Kaczyński odrabia straty w sondażach

Coraz więcej Polaków przyznaje, że w wyborach prezydenckich zagłosowałoby na Lecha Kaczyńskiego. Faworytem jest jednak Donald Tusk.

Lech Kaczyński Fot. ZBYSZEK KACZMAREK/East News

Najnowszy sondaż GfK Polonia, przeprowadzony na zlecenie "Rzeczpospolitej", daje nieco zaskakujący obraz. Okazuje się bowiem, że gdyby wybory prezydenckie miały miejsce już teraz, na obecnego prezydenta zagłosowałoby 16 proc. ankietowanych. To aż o cztery punkty procentowe więcej niż dwa tygodnie temu. Jak tłumaczy cytowany przez "Rz" socjolog dr Jacek Kucharczyk,

Lech Kaczyński uspokoił ostatnio nieco swój wizerunek. Dzięki podpisaniu traktatu z Lizbony zaprezentował się jako przewidywalny, odpowiedzialny polityk.

Na pierwszym miejscu w sondażu znajduje się jednak Donald Tusk. Aż 24 proc. badanych przyznaje, że chciałoby, żeby to on zajął fotel prezydenta. Tusk nie zaliczył jednak tak dużego wzrostu poparcia jak Kaczyński, bo w ciągu ostatnich dwu tygodni zyskał tylko trzy punkty procentowe.

Trzecie miejsce w sondażu zajmuje Włodzimierz Cimoszewicz. Jest on jedynym tak poważnym kandydatem do fotela prezydenckiego, dla którego poparcie w ciągu ostatnich dwu tygodni spadło aż o trzy punkty procentowe. Teraz zagłosowałoby na niego 13 proc. ankietowanych.

Kolejne miejsca zajmują: Andrzej Olechowski z pięcioprocentowym poparciem (bez zmian od ostatniego sondażu "Rz"), Waldemar Pawlak - 3 proc. (wzrost o jeden punkt proc.), Marek Jurek - 2 proc. (bez zmian), Andrzej Lepper - 2 proc. (bez zmian) i Grzegorz Napieralski - 1 proc. (bez zmian od października).

Ocenia się, że jeśli pozycja Lecha Kaczyńskiego będzie się sukcesywnie umacniała, Donald Tusk - wbrew temu, co mówią sondaże - może jednak mieć problemy z uzyskaniem większości głosów w wyborach.

Źródło: rp.pl

skl

  • Podziel się:
  • Blip
  • Wykop
/dynamic/commentsForm/lech-kaczynski-odrabia-straty-w-sondazach Dodaj komentarz
  1. ~Gość  –  2010/03/22, 15:14

    Trzymam kciuki za Kaczyńskiego. Człowiek z zasadami zawsze budzi nienawiść wśród maluczkich. Szkoda, bo cały świat na tym traci.

  2. ~Gość  –  2010/01/27, 13:24

    NNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNH<dokuczacz>

  3. ~patriotka  –  2010/01/27, 13:13

    Drogi Panie Prezydencie! Ma Pan wielu sprzymierzeńców. Kochamy Pana za mądrość i patriotyzm!!!

  4. ~Poznanianka  –  2010/01/27, 13:09

    Co ma Doda do Kaczyńskiego! Prezydent Lech Kaczyński jest bardzo wartościowym człowiekiem, tylko do tej bandy rządzącej nie pasuje. Oni Mu do pięt nie dorastają.

  5. ~Gość  –  2010/01/27, 13:06

    "Tak Kaczyńscy mogą zrobić w Polsce ład i porządek ale na to trzeba czasu a wiadomo jedna kadencja to na to za mało " - tak samo można powiedziec o Tusku, jak by został prezydentem!

  6. ~Gość  –  2010/01/17, 15:24

    zobaczymy co potrafi :)

  7. ~Gość  –  2010/01/16, 20:09

    Tak Kaczyńscy mogą zrobić w Polsce ład i porządek ale na to trzeba czasu a wiadomo jedna kadencja to na to za mało

  8. ~Gość  –  2010/01/14, 12:34

    pedros – 2009/11/13, 17:40 Co TY PIEPRZYSZ <pytajnik>

  9. pedros  –  2009/11/13, 17:40

    Tylko kaczyńscy mogą zrobić w Polsce ład i porządek oby pozycja Lecha Kaczyńskiego się umacniała

  10. ~Gość  –  2009/11/13, 12:37

    skończ włazić w d... kościołowi zacznij robić coś dla młodych a będą na ciebie głosować. Praca i godziwe zarobki to jest to co nam trzeba a nie kolejne świątynie

  11. ~Kevin  –  2009/11/13, 11:07

    Najlepszy jest jednak Lech Kaczyński. Tusk jest na pasku Palikota i Napieralskiego.

Nasze produkty: